Statystyka, prognozowanie, ekonometria, data mining Strona Główna
Reklama pqstat.pl
Statystyka, prognozowanie, ekonometria, data mining
Forum miłośników statystyki - Portal Statystyczny

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat   Regulamin  Kadra forum
PORTAL STATYSTYCZNY
 Ogłoszenie 
FORUM STATYSTYCZNE MA JUŻ 10 LAT

Znasz statystykę lub ekonometrię, metody prognozowania, data mining i chcesz pomóc w rozwoju forum statystycznego ?
Pisz na: administrator(małpa)statystycy.pl

Rozpoczął swoją działalność portal statystyczny - masz pomysł na jego rozwój ?

Drogi forumowiczu! Zanim napiszesz posta zapoznaj się z regulaminem forum i przedstaw się
The International Year of Statistics (Statistics2013) Smarter Poland Portal statystyczny
Statystyka, prognozowanie, ekonometria, data mining Strona Główna
Statystyka, prognozowanie, ekonometria, data mining - Warunki Rejestracji
REGULAMIN FORUM
Rozdział I - Cel istnienia forum statystycznego

§1. Ideą przyświecającą istnieniu forum statystycznego jest stworzenie możliwości wymiany informacji, poglądów i doświadczeń osób związanych ze statystyką, mierzenie się z różnego rodzaju problemami statystycznymi i aktuarialnymi.

§2. Integralną częścią forum statystycznego jest portal statystyczny: www.statystycy.pl/portal.php

Rozdział II - Utrzymanie ładu na forum statystycznym

§1. Użytkownicy tworzą społeczność forum.

§2. Użytkowników obowiązuje netykieta.

§3. Wszelkie przejawy dyskryminacji: rasowej, etnicznej, religijnej, naukowej, poglądowej i jakiejkolwiek innej są zabronione.

§4. Bądź wyrozumiały dla innych. Każdy kiedyś stawiał pierwsze kroki.

§5. Zadaniem wszystkich zarejestrowanych osób jest dbać o pozytywną atmosferę na forum. W szczególności moderatorzy odpowiednich działów powinni zadbać o to, aby dyskusje nie przeradzały się w zaczepki i kłótnie. Sami zaś powinni dawać przykład uprzejmości i wykazywać się rozsądkiem.

§6. Użytkownicy tworzą społeczność kulturalną, znającą zasady ortografii, stylistyki, interpunkcji i gramatyki. Pisząc wbrew zasadom języka polskiego okazujesz innym lekceważenie i brak szacunku. Poprawna pisownia jest zatem wymagana.

§7. Zabrania się używania wyłącznie wielkich liter w sformułowaniach. Może to zostać odebrane jako wyraz krzyku i może wywoływać zachowania agresywne wśród innych użytkowników forum.

Moderatorzy i administratorzy mają prawo i obowiązek podejmowania wszelkich działań mających na celu utrzymanie ładu na forum. Użytkownicy nie stosujący się do zapisów rozdziału II, w pierwszej kolejności mogą zostać ukarani ostrzeżeniami. W cięższych przypadkach objęci zakazem pisania na forum lub w ostateczności całkowitym zablokowaniem dostępu do forum.

Rozdział III - Informacje dotyczące pisania postów

§1. Każdy użytkownik ma prawo do kreowania nowych tematów. Należy natomiast korzystać z możliwości przeszukiwania zasobów forum, tak aby nie ponawiać raz rozpatrzonych już problemów.

§2. Kreowany wątek winien być opatrzony adekwatnym tytułem naświetlającym jego treść. Powinien być sformułowany w taki sposób, żeby wyraźnie wynikało z niego czego dotyczy problem.

§3. Posty powinny być umieszczane w działach najbardziej do nich pasujących.

§4. Tematy w dziale Zadania aktuarialne powinny mieć format: YYYY_MM_DD_Zad.X, gdzie YYYY_MM_DD jest datą egzaminu aktuarialnego a X numerem zadania.

§5. Nie wolno umieszczać zadań w żaden sposób nie związanych z zadaniami aktuarialnymi w dziale Zadania aktuarialne.

§6. Zabrania się umieszczania tego samego postu w wielu działach forum.

§7. Każdy członek społeczności forum ma prawo do nie udzielania odpowiedzi na postawione pytanie.

§8. Staraj się podziękować tym, którzy Ci pomogli. Wiedza wynikająca z pomocnych uwag i informacji pomoże nie tylko Tobie, ale również innym którzy tej pomocy szukają. W szczególności zaleca się stosowanie opcji pomógł.

§9. Na forum nie powinno się rozwiązywać całościowo zadań. Starajmy się rozmawiać, prowadzić dialog, udzielajmy wskazówek, instrukcji i podpowiedzi. Jeżeli jednak użytkownikowi forum zależy na czasie i chciałby szybko uzyskać rzetelne rozwiązanie, należy zwróć się o pomoc poza forum i skorzystać z usług firm zajmujących się konsultingiem w zakresie szeroko pojętych zagadnień statystycznych. Posty zawierające w swej treści wyrażenia: "jutro kolokwium, rozwiążcie mi 3 zadania(.)", "jutro mam warunek ze statystyki, pomóżcie(...)" i podobne, narzucają terminowość odpowiedzi i nie są pożądane.

§10. Wszelkie obrazy, zdjęcia muszą być zamieszczane jako załączniki do postów. W szczególności zaś nie wolno ładować zdjęć na strony internetowe oferujące darmowy hosting grafiki i plików typu photobucket, *.us, fothost, fotosik i innych.

§11. Formuły matematyczne starajmy się pisać w Texu.

§12. Podpis Użytkownika nie powinien być dłuższy niż 3 linijki. Zabroniona jest wszelka reklama komercyjna oprócz stron statystycznych i poświęconych analizie danych, które można zamieszczać w dziale linki. W szczególności surowo zabronione jest umieszczanie odnośników (również w polu www w profilu) do stron pornograficznych, serwisów wymiany plików, oraz innych stron o treściach i symbolice gorszącej lub niezgodnej z polskim prawem.

Przyjmujesz do wiadomości, że Moderatorzy i Administratorzy mają prawo w każdej chwili do redagowania, edytowania, zamykania, usuwania postów naruszających w ich ocenie zapisy rozdziału III.

Rozdział IV - Informacje dotyczące praw autorskich

§1. Zawartość każdego postu, opinii, wypowiedzi na tym forum, wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i administratorzy nie ponoszą za te treści odpowiedzialności. Nie można zagwarantować, że informacje są prawdziwe, aktualne czy kompletne. Korzystanie z informacji odbywa się na wyłączne ryzyko użytkownika portalu.

§2. Wszystkie wypowiedzi prezentowane na forum są opiniami ich autorów i to oni sami ponoszą za nie odpowiedzialność. W szczególności, każdy użytkownik odpowiada osobiście za publikowane przez siebie wiadomości/ materiały/ załączniki, włącznie z odpowiedzialnością za łamanie praw autorskich w przypadku opublikowania materiałów takim prawem objętych.

§3. Administratorzy forum nie ponoszą odpowiedzialności za publikowane posty, załączane obrazy/ skany / dokumenty oraz inne materiały oraz nie są odpowiedzialni za łamanie praw autorskich osób trzecich.

§4. Zadaniem administratorów oraz moderatorów jest natomiast dołożenie wszelkich starań, aby prawa autorskie na forum statystycznym były respektowane.

§5. Wszystkie wypowiedzi prezentowane na forum stanowią własność intelektualną autorów i objęte są prawami autorskimi.

§6. Wykorzystanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów wypowiedzi odbywa się wyłącznie za zgodą autora.

Rozdział V - Masowa korespondencja

§1. Masowa korespondencja do użytkowników forum może zostać rozesłana w celach informacyjnych lub reklamowych a także z okazji okolicznościowych (np. święta).

§2. Rezygnacja z otrzymywania korespondencji jest możliwa tylko poprzez samodzielną zmianę adresu e-mail w panelu użytkownika lub e-mailową prośbę o usunięcie adresu e-mail z bazy danych do Administratora.

Rozdział VI - Informacje o zespole moderatorów i administratorów

§1. W skład zespołu moderatorów wchodzą: Lady Tilly, Crunchy (Forum: Teoria testowania hipotez ), Olkap (Forum: Data mining, Forum o R), Shidley (Forum: Statystyka opisowa), MK (Forum: Specyfikacja modelu), bulva (Forum: Metody prognostyczne) oraz Lynx (Forum: Zadania aktuarialne).

§2. W skład zespołu administratorów wchodzą: mathkit oraz Jacku Lee.

Rozdział VII - Informacje techniczne i bazy danych.

§1. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz podczas rejestracji, będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże Administratorzy i Moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

§2. Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Adres email jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła (i dla przesłania nowego hasła, gdybyś zapomniał stare).

§3. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby tekstów lub zamieszczać innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów.

Rozdział VIII - Postanowienia końcowe

§1. Wszystkie prawa nie spisane w regulaminie leżą w mocy zespołu administratorów.

§2. Każda osoba poprzez swoją rejestrację na forum www.statystycy.pl przyjmuje do wiadomości i akceptuje niniejszy regulamin.

Administratorzy zastrzegają możliwość zmiany regulaminu forum. Regulamin forum obowiązuje z dniem opublikowania na stronie. Każdy użytkownik jest zobowiązany do bieżącego sprawdzania treści Regulaminu przed każdorazowym rozpoczęciem korzystania z forum.
Nie akceptuję Regulaminu forum Akceptuję Regulamin forum
Ideą przyświecającą istnieniu forum statystycznego jest stworzenie możliwości wymiany informacji, poglądów i doświadczeń osób związanych ze statystyką, mierzenie się z różnego rodzaju problemami statystycznymi i aktuarialnymi. Poruszane problemy: Statystyka w badaniach sondażowych rynku, metody reprezentacyjne, Teoria i rachunek prawdopodobieństwa, statystyka opisowa, teoria estymacji, testowanie hipotez statystycznych, ekonometria, prognozowanie, metody data mining.
Copyright (C) 2006-2015 Statystycy.pl
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 5