Statystyka, prognozowanie, ekonometria, data mining Strona Główna
Reklama pqstat.pl
Statystyka, prognozowanie, ekonometria, data mining
Forum miłośników statystyki - Portal Statystyczny

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat   Regulamin  Kadra forum
PORTAL STATYSTYCZNY
 Ogłoszenie 
FORUM STATYSTYCZNE MA JUŻ 10 LAT

Znasz statystykę lub ekonometrię, metody prognozowania, data mining i chcesz pomóc w rozwoju forum statystycznego ?
Pisz na: administrator(małpa)statystycy.pl

Rozpoczął swoją działalność portal statystyczny - masz pomysł na jego rozwój ?

Drogi forumowiczu! Zanim napiszesz posta zapoznaj się z regulaminem forum i przedstaw się
The International Year of Statistics (Statistics2013) Free statistics help forum. Discuss statistical research, statistical consulting Smarter Poland Portal statystyczny

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Witam
Autor Wiadomość
kamila291 
Szeregowy

Wysłany: 2017-05-08, 18:30   

dzień dobry, nauczycielka języka angielskiego w sp

Google

Wysłany:    Reklama google.

szw1710 
Porucznik

Wysłany: 2017-05-08, 18:58   

Cóż więc sprawiło, że interesuje Cię statystyka? Witam Cię na forum.

kamila291 
Szeregowy

Wysłany: 2017-05-08, 20:56   

myślę nad zmianą branży na związaną z danymi; ich porządkowaniem strukturyzowaniem, analizowaniem :) zastanawiałam się nad ofertami typu specjalista ds. przetwarzania danych, szczególnie w badaniach rynku i opinii publicznej

niestety po wgłębieniu się w temat obawiam się, że nie mam raczej szans w branży z ludźmi o wykształceniu kierunkowym - po statystyce, matematyce, ewentualnie socjologii, z kilkuletnim doświadczeniem lub stażami, w dodatku młodszymi ode mnie... nie wiem czy "zwykłe" kursy z dziedziny uczynią mnie kimś na równi atrakcyjnym na rynku :( ewentualnie studia podyplomowe, jeżeli jakieś znajde, a one też potrwają i w między czasie musiałabym zająć się czymś "lżejszym" co nie wymaga wykształcenia kierunkowego, albo - jednak - zostać w nauczaniu

co ja mam to tylko naturalne zamiłowanie do porządkowania, organizowania, segregowania ;) W testach predyspozycji zawodowych wychodził mi w pierwszej kolejności typ konwencjonalny, związany z pracami według zasad, procedur; w dalszej kolejności badawczy i społeczny

ostatecznie można również uznać, że język angielski jako system bardziej podchodzi pod umiejętności analityczne niż humanistyczne..

PS pamiętam jak te kilkanaście lat temu ściągnęłam listę studentów z ich peselami (była gdzieś dostępna najwyraźniej), z którymi dostałam się na studia i w excelu analizowałam co się dało :D - w jakim wieku, ilu chłopaków, ile dziewczyn ;)
Ostatnio zmieniony przez kamila291 2017-05-08, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  

szw1710 
Porucznik

Wysłany: 2017-05-08, 21:20   

Cytat:
niestety po wgłębieniu się w temat obawiam się, że nie mam raczej szans w branży z ludźmi o wykształceniu kierunkowym - po statystyce, matematyce, ewentualnie socjologii

Niestety dużo w tym racji. Podstawą w pracy statystyka jest opanowanie matematyki, rachunku prawdopodobieństwa. Procedury, znane testy to jedno, zaś myślenie statystyczne, to drugie. A tu matematyka jest warunkiem koniecznym, a często nie wystarczającym. Ale działaj, przyglądaj się dyskusjom na forum. Zapewne zbierzesz stąd jakieś doświadczenia, uzyskasz porady, ukierunkowanie. Życzę powodzenia.

Na pierwszy ogień szczerze polecam blog Krysi Piątkowskiej z Poznania: https://www.statystyczny.pl/
Ostatnio zmieniony przez szw1710 2017-05-08, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  

najna11 
Szeregowy

Wysłany: 2017-05-15, 23:26   

witam :)

Bamboocha 
Szeregowy

Wysłany: 2017-05-23, 22:37   

Witam serdecznie :)

MarekGod 
Szeregowy

Wysłany: 2017-05-31, 23:08   

Witam wszystkich :)

szw1710 
Porucznik

Wysłany: 2017-06-01, 20:59   

Witam kolejną trójkę nowych użytkowników forum.

pong 
Szeregowy

Wysłany: 2017-06-04, 21:20   Witam :)

Witam. Konieczność pomocy przy pracy naukowej przywiała mnie do Was. Wygląda, że zostanę tutaj na dłużej. Postaram się o zadawanie konstruktywnych pytań, na które odpowiedzi udzielone przez Forumowiczów na pewno przydadzą się poszukiwaczom odpowiedzi na analogiczne do moich problemów.

anna1991 
Szeregowy

Wysłany: 2017-06-04, 21:35   

Dobry wieczór! ;-)

sigi 
Szeregowy
amator biostatystyki

Wysłany: 2017-06-07, 21:26   

Dobry wieczór. Z tej strony totalna amatorka-samouk próbująca swoich sił w statystyce :)

voolcano 
Szeregowy

Wysłany: 2017-06-22, 15:49   Witam!

Witam! Jestem tegorocznym magistrantem. Poszukuję podpowiedzi, gdyż postanowiłem badanie wykonać samodzielnie. Pomożecie? ;)

Strefastaty 
Szeregowy
Strefastatystyki

Wysłany: 2017-06-27, 10:20   Re: Witam

Witam serdecznie
dziękuję za przyjęcie do forum.
Pozdrawiam
kontakt@strefastatystyki.pl
strefastatystyki@gmail.com
Tel. 574222833

michalnowakowsk 
Szeregowy

Wysłany: 2017-07-18, 07:47   

Cześć, Zarejestrowałem się ponieważ myślę, że informacje z tego forum będą mi pomocne w codziennej pracy.

Lstinnumerejszn 
Szeregowy

Wysłany: 2017-07-26, 10:34   

Dzień dobry,
jestem psychologiem. Korzystam ze statystyki użytkowo, stąd pewnie raczej będę pytał niż odpowiadał. Mam nadzieję, że Wam to odpowiada ;)

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu